Test i poziom grup

Grupy ósmoklasistów podzielone są na 4 poziomy zaawansowania:

• zerowy (I) – uczysz się od podstaw
  • początkujący (II) – uczysz się i powtarzasz
  • średnio-zaawansowany (III) – uzupełnisz i powtórzysz wiadomości
  • zaawansowany (IV) – powtórzysz + rozszerzysz wiadomości

Charakterystyka uczestników zajęć – poziom I

• Bardzo duże zaległości w nauce, brak podstaw z większości przedmiotów.
  • Kłopoty wynikają z braku zainteresowania szkołą i nauką, brak motywacji.
  • Uczeń po prostu się nie uczy.

Charakterystyka uczestników zajęć – poziom II

• W tej grupie znajdą się osoby, które poświęcają bardzo dużo czasu na naukę, ale zwykle uczą się bez zrozumienia. Z prac klasowych otrzymują słabe oceny. Stres „paraliżuje” ucznia „pod tablicą” oraz przed sprawdzianami.
  • Uczeń posiada informacje, których nie potrafi zastosować w praktyce.

Charakterystyka uczestników zajęć – poziom III

• Uczestnicy tych zajęć mają zaległości dotyczące niektórych zagadnień, nie rozumieją tematów przez większość uważanych za trudniejsze. Ich zaległości wynikają przede wszystkim z braku systematyczności oraz niezadowalającego sposobu nauczania danego przedmiotu w szkole (nauczyciel źle tłumaczy, dużo zastępstw itp.).
  • Mówi się o nich „zdolni, ale leniwi”.

Charakterystyka uczestników zajęć – poziom IV

• Uczestnicy tych zajęć zwykle zapisują się na kurs, ponieważ nie mają czasu, aby przygotować się do egzaminu samodzielnie.
  • Są bardzo zdolni, nie mają praktycznie żadnych kłopotów z nauką, ale chcą mieć gwarancję poznania 100% wymaganego materiału na egzaminie.
  • Pragną dostać się do wymarzonej szkoły, która zajmuje bardzo wysokie miejsce w rankingu i dlatego też liczą na 100% punktów z egzaminu ósmoklasisty.

Uczeń, który zgłasza się do nas na kurs przechodzi krótki test wstępny (diagnostyczny).

• Wynik z testu oraz sugestie rodzica i ucznia decydują o zakwalifikowaniu go do właściwej grupy.
  • Test obejmuje 20 pytań i trwa 20 minut (jeden przedmiot). Testy można rozwiązać on-line (po rejestracji).

Kursy ósmoklasisty prowadzone są wg autorskich programów opracowanych na podstawie standardów CKE z jednoczesnym dostosowaniem ich do indywidualnych możliwości i potrzeb uczestników zajęć.

TEST